C++ Builder 6.0

dział ogólny

Re: C++ Builder 6.0

Nowy postprzez Przemyslav » poniedziaÅ‚ek, 1 sierpnia 2016, 15:21

Embarcadero RAD Studio 10.1 Berlin - bez zmian.

@Cyfrowy Baron dzięki serdeczne za wskazówki, jednak na małej rozdzielczości dalej to samo. Może minimalnie forma wypełniona do całej rozdzielczości, ale i tak poucinane.

Co do tworzenia programu, był pisany pod konkretną rozdzielczość, gdyż takową posiadamy w pracy na monitorach 19" - nie jest zmieniana. Dzięki czemu mogłem rozplanować rozmieszczenie i wypełnienie kontrolek. Program nigdy nie miał działać na niższej rozdzielczości. Po prostu chciałem móc ewentualnie na służbowym laptopie coś na szybko poprawić, niż czekać na przyjście do domu.

Dziękuję Wam wszystkim jeszcze raz za pomoc i walkę z problemem :)
Avatar użytkownika
Przemyslav
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 42
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2014, 13:59
PodziÄ™kowaÅ‚ : 22
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Windows 10 x64
Kompilator: C++ Builder 6
Gadu Gadu: 0
    WindowsFirefox

Re: C++ Builder 6.0

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » poniedziaÅ‚ek, 1 sierpnia 2016, 15:54

Coś źle robisz, gdyż nigdy nie zetknąłem się z podobnym problemem. Możesz wrzucić ten program, bym mógł sprawdzić jak się u mnie zachowuje?
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Firefox

Re: C++ Builder 6.0

Nowy postprzez Przemyslav » poniedziaÅ‚ek, 1 sierpnia 2016, 16:21

Cyfrowy Baron napisał(a):Coś źle robisz, gdyż nigdy nie zetknąłem się z podobnym problemem. Możesz wrzucić ten program, bym mógł sprawdzić jak się u mnie zachowuje?


Dziękuję i proszę, link do Google Drive: https://drive.google.com/file/d/0B_L4MJ ... sp=sharing :)
Avatar użytkownika
Przemyslav
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 42
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2014, 13:59
PodziÄ™kowaÅ‚ : 22
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Windows 10 x64
Kompilator: C++ Builder 6
Gadu Gadu: 0
    WindowsFirefox

Re: C++ Builder 6.0

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » poniedziaÅ‚ek, 1 sierpnia 2016, 16:52

Tak jak myślałem, to ty popełniłeś kilka błędów. Okno jest skalowane prawidłowo, ale ty wypełniłeś całe okno obiektem PageControl i wszystko umieściłeś właśnie na PageControl. Dlatego wygląda to tak jakby okno było przycinane, podczas gdy faktycznie okno jest skalowane prawidłowo, ale przy mniejszej rozdzielczości, rozmiar okna się dostosowuje, jednak rozmiar PageControl już nie, więc zachodzi za krawędź okna. Ustawiłeś BorderStyle na bsSingle, co uniemożliwia zastosowanie pasków przewijania, gdy rozmiar okna jest mniejszy od rozmiaru PageControl. W efekcie po zmniejszeniu nie ma dostępu do PageControl poza krawędzią okna.
Dodatkowo wyłączyłeś ikonkę maksymalizacji co uniemożliwiło rozciągnięcie okna na cały ekran w małej rozdzielczości, do tego dochodzi właściwość Position ustawiona na poScreenCenter, która umieszcza okno na środku ekranu.

Zmiana BorderStyle na bsSizeable i ustawienia AutoScroll na true, problem rozwiązuje - w niższej rozdzielczości w oknie pojawiają się paski przewijania.


Zrobiłeś wszystko co było w twojej mocy, żeby tego okna nie dało się przeskalować i wyświetlić całej zawartości.

Co się dzieje przy zmianie rozdzielczości widać na tym screenie:

screen.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Firefox

Re: C++ Builder 6.0

Nowy postprzez Przemyslav » poniedziaÅ‚ek, 1 sierpnia 2016, 17:05

Chodziło to, aby użytkownik nie mógł zmieniać wielkości okna za pomocą ramki formy - programu i maksymalizować okna.

Po zmianie parametrów podanych przez Ciebie na etapie programowania mam możliwość przewijania całej formy (OK), po skompilowaniu mam możliwość podejrzenia całej formy poprzez paski przewijania tak jak na obrazku:

Obrazek

Ale chyba nie ma możliwości, aby po kompilacji forma była domyślna i większa niż dana rozdzielczość ekranu, bez pasków przewijania.

Dzięki za pomoc i wyjaśnienie.

// Jeszcze pytanie gdybym miał zmienić środowisko C++Builder 6.0 na coś nowszego, to co polecacie. Aby było jak najmniej problemów z importem starego projektu i konwersją itd... Najnowsze środowisko 10.1 Berlin nie ma możliwości otworzenia projektu z pliku *.bpr.
Avatar użytkownika
Przemyslav
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 42
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2014, 13:59
PodziÄ™kowaÅ‚ : 22
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Windows 10 x64
Kompilator: C++ Builder 6
Gadu Gadu: 0
    WindowsFirefox

Re: C++ Builder 6.0

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » poniedziaÅ‚ek, 1 sierpnia 2016, 17:11

Nie w tak skonstruowanej aplikacji. Nie w przypadku klasycznego formularza klasy TForm - Windows to blokuje. Da się to na pewno ominąć, ale nic mi teraz nie przychodzi do głowy.
Nie musisz jednak blokować rozmiaru okna na sztywno poprzez zmianę BorderStyle. Wszak możesz ustawić metodę Constraints > MaxWidth i MinWidth na taką samą wartość i okna nie da się przeskalować, ale będziesz mógł stosować paski przewijania w niższych rozdzielczościach. Analogicznie z MaxHeight i MinHeight.

Za ten post autor Cyfrowy Baron otrzymał podziękowanie od:
Przemyslav
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Firefox

Re: C++ Builder 6.0

Nowy postprzez Przemyslav » poniedziaÅ‚ek, 1 sierpnia 2016, 17:15

Dziękuję serdecznie za poświęcony czas i rady :) Zrobię jak mówisz :)

Tam wrzuciłem jeszcze jedno pytanie: gdybym miał zmienić środowisko C++Builder 6.0 na coś nowszego, to co polecacie. Aby było jak najmniej problemów z importem starego projektu i konwersją itd... Najnowsze środowisko 10.1 Berlin nie ma możliwości otworzenia projektu z pliku *.bpr.
Avatar użytkownika
Przemyslav
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 42
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2014, 13:59
PodziÄ™kowaÅ‚ : 22
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Windows 10 x64
Kompilator: C++ Builder 6
Gadu Gadu: 0
    WindowsFirefox

Re: C++ Builder 6.0

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » poniedziaÅ‚ek, 1 sierpnia 2016, 17:17

Przemyslav napisał(a):Jeszcze pytanie gdybym miał zmienić środowisko C++Builder 6.0 na coś nowszego, to co polecacie. Aby było jak najmniej problemów z importem starego projektu i konwersją itd... Najnowsze środowisko 10.1 Berlin nie ma możliwości otworzenia projektu z pliku *.bpr.


Ja twój projekt otworzyłem w Embarcadero RAD Studio C++ Builder XE2, ale musiałem wykomentować większość kodu, bo nowsze wersje domyślnie używają Unicode, więc musiałbym przerobić większość tego kodu. Ten problem będziesz miał z każdym środowiskiem powyżej C++Builder 2006. Jeżeli decydujesz się przesiąść na nowsze środowisko to powinieneś zrobić to zanim bardziej rozwiniesz ten projekt, by jak najmniej przerabiać.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Firefox

Re: C++ Builder 6.0

Nowy postprzez Przemyslav » poniedziaÅ‚ek, 1 sierpnia 2016, 17:21

Dlatego właśnie wysłałem wersje demo :) Bo były problemy ze stałymi, ShellExecute, MeassgeBox itd...

Dziękuję za pomoc :)
Avatar użytkownika
Przemyslav
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 42
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2014, 13:59
PodziÄ™kowaÅ‚ : 22
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Windows 10 x64
Kompilator: C++ Builder 6
Gadu Gadu: 0
    WindowsFirefox

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne problemy z programowaniem

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 42 gości

cron