Problem z przenoszeniem skrótów w Menu Start

Problem z przenoszeniem skrótów w Menu Start

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » piątek, 6 lipca 2012, 20:52

Pojawił mi się problem z przenoszeniem metodą Drag & Drop skrótów w Menu Start, które u mnie wygląda tak:

menu-start.png


A konkretnie chodzi o to, że jeżeli przeciągam skrót z menu Programy do np. menu System to skrót wygląda na uszkodzony i nie da się go użyć, nie można go nawet skasować, ani np. podejrzeć binarnej zawartości pliku. Sam plik skrótu jednak nie zmienia rozmiaru więc chyba nie jest uszkodzony. Przypuszczam, że to raczej coś z rejestrem. Czy można jakoś naprawić ten błąd?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Re: Problem z przenoszeniem skrótów w Menu Start

Nowy postprzez polymorphism » sobota, 7 lipca 2012, 09:11

Może coś z prawami dostępu? Nigdy nie miałem z takim przenoszeniem problemów.
C++ Reference - opis wszystkich klas STL-a i funkcji C.
Avatar użytkownika
polymorphism
Doświadczony Programista ● Moderator
Doświadczony Programista ● Moderator
 
Posty: 2156
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 13:04
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 200
System operacyjny: Windows 8.1
Windows 10
Linux Mint 21.1
Kompilator: Visual Studio
Visual Studio Code
MSYS2 (MinGW, clang)
g++
clang
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Naprawiłem Menu Start

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » sobota, 7 lipca 2012, 09:14

Udało mi się naprawić to Menu Start, ale wymagało to ręcznego usunięcia wszystkich uszkodzonych skrótów we wszystkich katalogach menu. Uszkodzone skróty nie dawały się jednak tak łatwo usunąć, gdyż system zgłaszał info, że są w użyciu i nie można ich usunąć. Do usunięcia użyłem programu Unlocker wchodzącego w skład pakietu Total Commander Ultimate Prime, niektóre katalogi skrótów również wymagały usunięcia gdyż nie dało się w żaden sposób do nich zajrzeć. Po usunięciu błędnych skrótów utworzyłem nowe skróty zamiast tych uszkodzonych. Utworzyłem nowe katalogi pod-menu, np. miałem w katalogu grupę menu (patrz załączoną grafikę w poprzednim poście) o nazwie System, więc utworzyłem nową grupę o nazwie System2 (tworzyć w Exploratorze Windows lub innym programie np. Total Commander) i przekopiowałem do niej wszystkie skróty z System, po czym usunąłem grupę System a nazwę grupy System2 zmieniłem na System. W ten sposób musiałem naprawić każdą grupę menu.
Najtrudniej było z grupą Programy, ale i tutaj utworzyłem grupę Programy2 i przekopiowałem do niej wszystko z grupy Programy. Następnie zmieniłem nazwę katalogu Programy - nazwę należy zmieniać w Exploratorze Windows lub innym programie np. Total Commander - na Programy3, a nazwę grupy Programy2 na Programy. W tym momencie nie nastąpiła jeszcze podmiana tej grupy, dopiero po restarcie systemu katalogi zostały zamienione. Po restarcie usunąłem katalog Programy3, który pierwotnie był oryginalną grupą Programy.

Czyszczenie rejestru. Otwórzyłem regedit i znalazłem klucz: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MenuOrder\Start Menu Usunąłem z tego klucza wszystkie odwołania do grup menu z wyjątkiem grupy Programs. Nie usuwać grupy Programs. System doda sobie odwołania do grup katalogów, gdy użytkownik zajrzy do nich po raz pierwszy.



Niektórych skrótów nie udało mi się jednak prawidłowo naprawić, np. do plików pomocy Embarcadero RAD Studio. Pliki mogę co prawda otwierać z poziomu środowiska, ale wcześniej miałem je w menu, lecz uległy uszkodzeniu. Częściowo udało mi się naprawić te skróty wpisując w pole Element docelowy: "C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Help 9\dexplore.exe" /helpcol ms-help://embarcadero.rs_xe2/rad/What's_New.html. Jak widać skrót jest otwierany za pomocą programu Microsoft Document Explorer, czyli dexplore.exe. Ten skrót otwiera mi co prawda właściwy plik pomocy, ale nie otwiera mi strony głównej tego pliku czyli What's_New.html - muszę ją wybrać ręcznie w pliku pomocy.

Tutaj mam prośbę do osób które korzystają ze środowiska Embarcadero RAD Studio 2010 i/lub XE2 o przesłanie mi tego skrótu w załączniku do postu na tym forum lub w e-mailu do mnie cyfrowy_baron[małpa]op.pl. Chcę zobaczyć co ten plik ma sekcji Element docelowy. Poproszę jednak o plik, gdyż sama zawartość sekcji Element docelowy może mi nie wszystko powiedzieć.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Windows XP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron